şömineler

Yüzyıllardır Süren Geleneğin Yakasını Bırakmayan Şömineler İçimizi Isıtmaya Devam Ediyor…

ŞÖMİNE GRUPLARI


           ODUNLU ŞÖMİNELER


        DOĞALGAZLI ŞÖMİNELER


               BACASIZ ŞÖMİNELER

Şömine

Yüzyıllardır medeniyetin yakasını bırakmayan şömineler. Kimi zaman ısınmak için, kimi zaman da tatlı lezzetler edinmek için kullanırız. Fiziksel ısı veren bu mimariler aynı zamanda görüntüsü ile de insan içini ısıtır, farklı bir huzurun menzilini oluşturur. Adının geçmesi bile içinizin ısınması için yeterlidir. Son yıllarda popülerliğini arttırmış olan bu medeniyet hızla yayılmaya devam etmektedir

  • 100% KALİTE GARANTİSİ
  • 7/24 TELEFON DESTEĞİ
  • ÜCRETSİZ KEŞİF
  • PROJELENDİRME

Şömine Ateşi

Ateş bir çekim noktasıdır. Yaşamın içerisinde insana özel değerler verip aile sıcaklığını hissettirir. Ateşin getirdiği görsel keyif ve fiziksel keyif faktörleri birbirlerini tamamlayınca bizim için dekoratif olmaktan çok huzur kaynağı oluverir. Bu gelenek bu çoğrafyada yüzyıllardır devam etmektedir. Ve bizler bu geleneğe uzak olmayan bir toplumuz.

Şömine kültürünün başlangıç istasyonu Fransadır. Bu gelenek oradan bütün dünyaya yayılmıştır. Hem içimizi, hem ailemizi hem de evimizi ısıtan bir gelenek kaynağıdır. İnsan yaşamının vazgeçilmezidir. Türkiye deyince nasıl akla Türk Kahvesi geliyor ise ateş deyince de akla gelen ilk kavram Şömine’dir. 

 

pp1

Modern Şömineler

Şömine bir zevk meselesidir. Dolayısı ile yaptıracağınız şöminenin evinizin dekoruna, mobilyasına ve ruh halinize uyum sağlıyor olması çok önemlidir. ‘ŞÖMİNECİNİZ’ olarak modern şömineler konusunda en güzel seçenekleri ürün portföyümüzde bulundurmaktayız. Dekoratif şömineler de bu modern şömineler kategorisinde yerini korumaktadır. Tercih sizden, üretim bizden…

Şömine Soba 

Kuzine sobaları büyük ailelerimizin evlerinde sıkça gördüğümüz sobalardır. Modern çağın ilerleyip gelişmesiyle birlikte sobalar da daha güzel segmentler kazanmıştır. Modern görünümlü sobalar ve kuzine sobaları günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Şık ve estetik duran bu modellere sitemizden ulaşabilir, temin edebilirsiniz.

pp2
pp1

Baca Yapısı

Bacalar soba bacalarına göre oldukça büyüktür. Soba bacaları genellikle 13 ya 14 cm’lik bacalardır. Şömine bacaları ise minimum 16 cm’den başlar ve bu bacaların ölçüsü 20-25-30 cm’ye kadar çıkar. Bu ölçü şöminenin büyüklüğü ile orantılıdır. Bacaya S verilmesi de mecbur kalmadıkça asla önerilmez. 1’den fazla S bulunması kesinlikle o bacadan verim alamayacağınız anlamına gelir. Yani Kırık bir baca hiç bir zaman ideal değildir. Şömine bacasında en önemli etkenlerden biri de baca şapkasıdır. Tipi ya da Lodos gibi hava şartları sonucunda bacanıza hava basabilir. İdeal bir baca şapkası yok ise bacadan içeriye duman basması kaçınılmazdır. Ve en önemlisi Bacamızın içerisine yağmur gelebilir.