title

.

Kalorifer şömine

Kalorifer Şömine – Bir şöminenin ekonomik, estetik ve ekolojik değerini koruyan geleneksel radyatör ısıtma sistemiyle uyumludur.

Kalorifer Şömine

kalorifer şömine

 

Geniş Güç Aralığı

Isı değerinin gücü bireysel ihtiyaçlara göre ayarlanır. Şöminenin uygun gücünü seçmek, ısıtmak istediğiniz mekanın boyutuna ve kurulumun boyutuna bağlıdır.

Bir sulu sistem şömine cihazı seçerken, ortalama su gücü parametresini göz önünde bulundurun.

kalorifer şömine

 

 

kalorifer şömine

 

Sulu sistem şömineler düşük karbon emisyonlu ve yüksek verimlilikli ekolojik ve ekonomik hazne teknolojisini sulu şöminelere taşıyan yeni bir çözüm. Haznenin tamamı 5mm kalınlığındaki sac kazandan oluşuyor. Uzun yıllar kullanılmasına müsaade eden, ısıya dayanıklılığını ve yüksek cihaz güvenliği sağlayan çift dış cepe mantosuna sahip. Çalışma anında 2 bar’a kadar çıkabilen iç ısınma basıncına dayanıklı üretilmiştir. Kullanımda ısınmaya karşı güvenliği sağlayan rezistans, haznede standart olarak vardır. Ek olarak su mantosunun dış cephesi perçinlerle güçlendirilmiştir. Hazneye tercihen modern şömine dekorasyonu sağlayan Glass cam takılabilir. Yanma odasına Acumotte seramiği yerleştirilmiştir. Hazne kapağı tutmada kolaylık sağlayan kulpa sahiptir.

 

Yanma odasının havalandırma sistemi
Birincil ve ikincil havalandırma sadece ama sadece dışardan gerçekleşmektedir. Hazne dışardan hava getirmeye yarayan 125mm çapından bir hava girişine sahip ve bölme bina dışından hazneye direkt olarak bağlı. Temiz hava, yanmanın gerçekleştiği seramiğin altında bulunan bir odacıkta içeriye dağılıyor ( havalandırma odası ). Hava seramiklerde bulunan delikli sistem yardımıyla alevin çıkabildiği seramiklerin en yüksek noktasına kadar özel bir kanal sayesinde üfleniyor.Bu da daha güzel bir şekilde yanmayı sağlıyor.Yanma bütün ateş boyunca eşit miktarda gerçekleşiyor.

Yanmanın şiddet ayarlaması hazne kapağının altında bulununan bir mekanizma yardımıyla sağlanmakta. Alt taraftaki delikleriden havalandırmayı gerçekleştirmek düzgün bir yanmayı, bu da verimli ve az emisyon üreten bir ısınmayı beraberinde getirir. Bu çözüm sayesinde hazneler çok iyi derecede CO emisyon parametrelerine sahip olurlar (düşük CO emisyonu). Aynı zamanda hazne odadan hava almaksızın camı temizlemeye yarayan hava perdesi sistemine de sahiptir. Bu camı temiz tutmayı sağlayan bir havalandırma sistemidir. Dışarıdan gelen hava haznenin altındaki odacıkta ayrılırken özel kanallar yoluyla hava haznenin üst kısmındaki cama hava üfleyen bölüme getirilir.

 

Rezistans Sistemi
Rezistans şömine haznesinin ½ çapında aşırı ısınmaya karşı bakır boru güvenlik elementidir. Uzunluğu şömnenin gücünü belirleyen şömine soğutucusudur. H e r 1 kW’a 0,12 m rezistans düştüğü kabul ediliyor. Termal emniyet vanası BVTS ile çalışır. Kapalı sisteme bu rezidansın uygulanması su mantolu haznenin güvenilirliğidir. Açık sistemde ise ek termal koruma vardır.